E.A.E Etkili Anne Baba Eğitimi

 

P.E.T parents effectiveness training (Dr. Thomas Gordon)/ E.A.E Etkili anne-baba eğitimi

  • Dr. Thomas Gordon kimdir? 1918-2002

ABD’li klinik psikolog. Chicago üniversitesinde doktorasını tamamladı. Öğretmenlere, anne-babalara, liderlere ve gençlere verilen iletişim becerileri ve uyuşmazlık çözüm sistemi eğitimlerinin öncüsüdür. 3 kez Nobel’e aday gösterilmiş ve kitapları 28 dile çevrilmiş, 6 milyondan fazla satmıştır. Etkili anne baba eğitimini ilk kez California da verdi o zamandan bu yana tam 43 ülkede halen eğitimleri verilmektedir. Bunun yanı sıra Amerikan psikoloji vakfı ve California psikoloji derneğinin yaşam boyu başarı ödülüne sahiptir. Dr. Thomas Gordon’nın çalışmalarına bağlı olarak kurmuş olduğu eğitim ve danışmanlık şirketi “Gordon Taining International“şirketi halen çalışmalarına devam etmektedir.

  • Etkili anne-baba eğitimi (E.A.E) nedir?

Bilimsel çalışmalarca çocukların öz disiplinini, kendime güvenini ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı olma becerilerini anne babalara öğretmek amacı ile verilmektedir. Anne babaların herhangi bir cezaya uygulamasını gereksiz kılar, dolayısıyla çocuğun saldırganlığını ve şiddete başvurmasını azaltır. Burada öğrenilen becerileri evliliğinizi zenginleştirmede ve iş yaşamındaki ilişkilerinizi güçlendirmede eşit derecede etkili olduğunu fark edeceksiniz.

Etkili anne baba eğitimleri
Ebeveynlik öğrenilebilen bir beceridir. Eğitimde bazı metot ve beceriler öğretilmektedir. Eğitimden beklenen amaç, daha demokratik, anlayışlı, duyguların rahatça ifade edilebildiği, ihtiyaç ve isteklerin çatışmadan çözülebildiği farkındalığı yüksek özerk çocuklar yetiştirmek…

Eğitim 2 aşamalıdır.
1. Aşamada, ebeveynin ağırlıklı farkındalık çalışmaları yapılır…

2. Aşamada, çocuğun duygu durumunu anlaya yönelik çalışmalar yapılır.
Eğitim oyun ve videolarla desteklenir, günün sonunda hem kendiniz hem de çocuğunuz için müthiş deneyimler ve bilgilerle eğitimden ayrılmanız hedeflenmektedir.

Eğitim içeriği:
Ben kimim?
Başarı ve huzur karesi neden gerekli
Değerler ve ihtiyaçlar
Ben çemberi
Kimlikler, algılar

Davranış penceresi ve çalışma

Vites değiştirme
Ben mesajı
Ödül ve ceza
Etkin dinleme
Sorun çözme kılavuzu
İlişki anayasası

Katılımcılara Dünyada geçerli Dr. Thomas Gordon Akademiden “eğitimi almıştır” belgesi verilecektir. Eğitimi sadece anne ve babalıkta değil aynı zamanda, iş ilişkilerinizde, iletişim eğitimlerinizi zenginleştirmek için, koçluk envanteri olarak kullanmanız mümkündür…

Etkinlik yeri ve saati

TARİH: 05 ve 12 ocak 2019
YER: Radisson Blu Otel/ Ataşehir (İstanbul) Yakut Caddesi No. 10, Ataturk Mahallesi, 34758
SAAT: 10.00-16.00


Kontenjan: 15 kişi ile sınırlıdır.

İkramlar: Çay & kahve, içecek ve 2 Cafe break ikramları
• Otopark mevcut
• Vale mevcut

son kayıt tarihi: 31 aralık 2018

BAŞVURU:

Aşağıdaki formu doldurduğunuzda size en kısa zamanda ayrıntılı bilgi ile geri dönüş yapılacaktır… (mesaj kısmına etkili anne baba eğitimine katılmak istiyorum yazmanız yeterli olacaktır/ iletişim bilgilerinizi, tercihen gsm yazınız. size geri dönüş yapabilmemiz için…)

BAŞVURU formu: