Değişim Koçluğu

Her birey bütün dünyadan sorumludur bu yüzden ne olursa olsun değişmeyen tek şey değişimdir ve insanlar değişmelidirler… Biz canlılar, cansız varlıklar gibi bırakıldığımız yerde duramayız, zaman akıp giderken kendinize şunu söyleyin “akıp giden zaman değil benim hayatım”.

Hayat koşuşturması, değişen dünya düzeni ve hızla farklılaşan teknoloji gibi bir takım sebeplerden dolayı ayak uydurulması zor dönemler yaşıyoruz… çoğu insanın kafası karışık ve ne yapması gerektiğinden emin olamayanlar gibi ne yapması gerektiğini çok iyi bilip hareket geçemeyenler, geçmişte kötü deneyimlerden dolayı korkup adım atamayanlar, toplum ve aile baskının yanı sıra kendi iç parazitlerine kulaklarını tıkamayanlar ve neye yetenekli olduğuna karar vermeyenler, asıl kendisinin nasıl biri olduğunu kavramak isteyenler…

Asıl soru şu: seni hedefe varmana ya da değişmene alıkoyan nedir? Bunun cevabını bilmiyorsanız, üzgünüm ama başarı/huzur/mutluluk merdivenlerinde sadece dinlenirsiniz…

Ben seanslarımda ne yapıyorum? Önce önemli sensin benim için, senin en güçlü yönlerin neler hayattan beklentin nedir? Bu şekilde hayata devam ederse 10 sene sonra kendini nerde görüyor ama aslında 10 sene sonra ne istiyor?

Kişisel gelişim koçluğu aynı zamanda kötü birtakım tecrübeler yaşamış ve hayatın anlamını yitirmek üzere olduğunu hisseden bireyler içinde uygundur… Bunu anlayabilmek için şu soruyu cevaplanman yeterli… Sadece kendi üzerine yoğunlaştığın 1 saatin olsa bana neler anlatmak istedin? İşte senin ihtiyacın bu?

Eğer ki, değişim ve farkındalık yakalamanın tam zamanı, artık aklımdakileri yapmak ya da potansiyellerimi bilmek yada değişmek istiyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz….

NOT: Lütfen koçluk almadan önce koç ne yapar kısmını okuyunuz…